Lichtdrager

Home    Terug  Editoriaal  - Wandel Mee  Links  & Literatuur

 April 2004

Nieuwsbrief Editie nr 14

Beste lezer,

Wij naderen nu in deze tijd van het jaar de periode van ‘De Drie Geestelijke Feesten’, zoals reeds in de vorige nieuwsbrief uiteengezet, m.n. het Paasfeest, het Wesakfeest en het Feest van Goede Wil.

Zoals aangekondigd zullen deze nieuwsbrieven bewust kort worden gehouden, juist om u de gelegenheid te bieden u zo scherp mogelijk met uw aandacht op de kern van deze jaarlijkse gebeurtenis te focussen.

Het is dan ook een aanrader om in dit verband de vorige nieuwsbrief nog eens ter hand te nemen als voorbereiding.

Veel licht en liefde van

Het Regenboogpad

 

Editoriaal

In de toekomst zullen alle mensen met geestelijke instelling dezelfde heilige dagen vieren. Dit zal een samenvoeging van geestelijke bronnen teweegbrengen en een verenigde geestelijke inspanning, samen met een geestelijke aanroep. Het vermogen hiervan zal zichtbaar zijn. De drie grote feesten worden ieder jaar geconcentreerd in drie opeenvolgende maanden en hebben een langdurige jaarlijkse geestelijke inspanning tot gevolg, die de rest van het jaar beïnvloedt.

 

Het  Paasfeest

Dit is het feest van de verrezen levende Christus, de leraar van alle mensen en het hoofd van de Geestelijke Hiërarchie. Hij is de uitdrukking van de Liefde van God. Op deze dag wordt de Geestelijke Hiërarchie, die Hij leidt en bestuurt, erkend, en wordt de nadruk gelegd op de aard van Gods  Liefde. Dit feest wordt altijd door de datum van de volle maan van de Lente bepaald en is het grote Westerse en Christelijke Feest.

Het Wesakfeest, volgende maand is het hoogste Oosterse Feest en tevens het hoogtepunt van het jaar.

Het Feest van Goede Wil, de maand daarop volgend, is een Wereldfeest gekoppeld aan de Wereldaanroepdag waarin de ‘Grote Aanroep’ als wereldgebed en mantra wereldwijd wordt gebruikt.

 

Wandel Mee

Ieder van u nodig ik graag uit om meditatief deel te nemen aan deze drie grote jaarlijks terugkerende geestelijke gebeurtenissen.

Voor wat het Paasfeest betreft is het van belang het volgende praktisch te regelen:

Voor het Paasfeest is deze zaadgedachte:”Ik kom tevoorschijn en vanaf het gebied van het denkvermogen regeer ik.”

Mag ik u ook suggereren om als voorbereiding nog even te grasduinen in volgende onderwerpen die u op de site kan raadplegen:

Het Regenboogpad dankt u om uw bereidwillige groepsmedewerking tijdens deze geestelijke hoogdagen.

 

 

Links & literatuur

Links

 

Boeken & On-line geschriften

Naar boven ••>